4257 Co je čas a jak funguje - část 1: Vaše kontextová data Cosmic agency

[ UFO ] 2023-03-04

Za´el: Přemýšlela jsem...a možná bych chtěla udělat videa trochu intimnější a oslovit přímo posluchače. Takže vás, kteří posloucháte, zdravím a doufám, že vás to bude bavit nebo zajímat. Je toho málo, co moji kolegové o čase neřekli, ale je to téma, které je pro mě obzvláště důležité, abych pochopila fungování vaší mysli, která, jak se ukazuje, je celým Vesmírem. Vyjádřím svůj způsob vidění tím nejjednodušším a nejsrozumitelnějším možným způsobem. Tam, kde se právě teď nacházíš, zatímco posloucháš, čas opravdu nemusí jít dopředu, ani se vracet. Prostě jste tam a děláte to, co děláte. Situace, kterou teď žijete, se mnou na pozadí, není nic víc ani míň než myšlenka. Představte si, že malujete obraz. Soustřeďte se a nakreslete si to ve své mysli. Nejprve nakreslíte prostředí. Kde se ta scéna nachází? V domě? Venku? Poté přidejte následující informace: Je noc? Den? Západ slunce... možná? Nyní do tohoto pole začnete kreslit určité prvky, například hlavního hrdinu scény. Řekněme, že tento člověk je teenager, protože zde žije 14 let od svého narození. Nakreslíte klíčenku, kterou má od malička, počítač, který dostal nedávno, a také jak se dívá do časopisu a přemýšlí o hře, kterou si za dva měsíce koupí. Nyní máte svůj obraz. Je v něm mladý muž svázaný zákony času. Je mu 14 let, musí čekat dva měsíce, než si bude moci koupit svou videohru, a ne vždy měl ten kroužek na klíče a počítač, vše dostal v určité fázi svého života. Právě jsi udělal to samé, co děláš pořád. Kresba nemusela existovat 14 let, aby teenager byl v takovém věku. Ve skutečnosti vše, co jsme v této kresbě ztělesnili, není nic jiného než představy reprezentované v rámci reality, které jsme nazvali ʺobrázkemʺ.

Právě teď zastáváte myšlenku, že máte věk, že na to či ono zbývá určitý čas a že si s sebou nesete tisíce vzpomínek nashromážděných za celý život, ale... hádejte co! To vše jsou myšlenky a koncepty, které se vy z vyšší úrovně rozhodnete zachytit na tomto obrázku svého života, který jste se rozhodli nazvat ʺrealitouʺ. Tedy kontext pro vaši postavu. Také to znamená, že samotný fakt, že se jedna událost stane další a snímek se změní v animaci, je také myšlenka, pravidlo pro hru, že jste se rozhodli takto pracovat. Odtud je jasné, že z vašeho pohledu nic není skutečné a všechno je. Přesto existuje určité vnímání linearity, které jste se rozhodli vnutit sami sobě.

Řekněme, že hraní videohry nebo sledování filmu s přeskakováním na konec, pak na začátek, pak doprostřed, pak tři čtvrtiny hry nebo filmu a tak dále, není moc zábavné? Tak moc, že úplně ztrácí smysl. Představte si nyní, že jste vytvořili několik variant své kresby. V jednom se děje úplně to samé, ale v jinou denní dobu. V jiném je to všechno stejné, ale vaše postava počítač nikdy nedostala. A ve třetině je všechno úplně stejné, ale je to v jiné zemi. Nyní do každého pole přidejte označení nebo kód. Co se stane, když vás někdo požádá, abyste cestovali na Zemi, kde je tato vaše postava, abyste ji navštívili? Budou muset specifikovat více údajů, protože v tomto případě existují tři různé proměnné. Pokud jste to pochopili, vynásobte nyní tato data tolikrát, kolikrát si dokážete představit. Možná vám to pomůže trochu lépe pochopit proč není těžké se ztratit při skoku v čase. Proč čas není ve skutečnosti lineární a především, že všechny dočasné, geografické a nepřímé situace, které si dokážete představit, mohou být reprezentovány kódy, které zase uchovávají nebo reprezentují kontextové informace, kontext, který dá vašemu obrazu smysl a život. .

Stále jsou věci, které bych ráda řekla o svém způsobu vidění nebo chápání toho, jak čas funguje, ale myslím, že toto téma zde zatím nechám, abych to nezhustila. Prozatím vám zanechám následující otázky, které bych ráda, abyste si promysleli do příště: Jak funguje čas ve snech? Jaký je podle vás rozdíl mezi fungováním času ve snech a touto realitou, kterou právě teď vnímáte? Není na vás, abyste na ně odpovídali, je na vás, abyste o tom přemýšleli.

Zdroj: https://swaruu.org/transcripts/que-es-el-tiempo-y-como-funciona-parte-1-los-datos-de-tu-contexto

Zpět