4122 20 afirmací pro léčení bolesti srdce a ztráty Shannon Kaiser

[ Ezoterika ] 2023-04-12

Jako lidské bytosti jsou naše systémy pevně spojeny, ale láska k druhému může někdy přijít se ztrátou. Ať už jste zažili rozchod, rozvod nebo smrt někoho blízkého (i domácího mazlíčka), sloučení s těmi, na kterých nám záleží, může být traumatizující zážitek. Bez nástrojů pro navigaci v nepříjemných změnách nám bolest srdce ve všech svých vrstvách může pomoci při uzdravení a opětovném nálezu naděje. Pocity smutku a ztráty, které přicházejí s rozchody, úmrtími a velkými životními změnami, v nás mohou zanechat pocit odhalení, zranitelnosti, beznaděje a nakonec i zlomeného srdce. I když to nemusí být vždy snadné, na druhé straně bolesti srdce je světlo. Se sadou nástrojů zdravých mechanismů zvládání se můžete pohnout vpřed s větší lehkostí.

Přes jakýkoli typ ztráty může být nalezení rovnováhy a normálnosti přitažené za vlasy. Když se ve vašem životě něco změní, zvláště když se zbytek života cítí mimo vaši kontrolu, váš vnitřní svět je něco, nad čím máte plnou autonomii. Jedním z nejlepších způsobů, jak se posunout dopředu, je odvést pozornost od vnějšího světa a zaměřit se na svůj vnitřní svět: své emoce, pocity, touhy a potřeby.

Tyto nástroje a rituály péče o sebe vám pomohou vyrovnat se smutkem.
Zaměřte se na čas ʺNa mě záležíʺ.
Po prohře byste měli věnovat tolik času, kolik potřebujete jen pro sebe. Říkám tomu čas ʺNa mě záležíʺ, kdy se soustředíte na své vlastní fyzické, mentální, emocionální a duchovní potřeby. Zjistěte, kým chcete být v další fázi svého života a čemu po vás vesmír žádá, abyste se vzdálily. V dobách ztrát osvobozujeme nejen lidi a život, kteří jsme dříve žili, ale také svůj vlastní pocit sebe sama, který souvisí s tím, který jsme ztratili. Udělejte si čas být sami se sebou a pečujte o své vlastní potřeby.

Překonejte smutek a hněv svým vlastním tempem
Je důležité být k sobě laskavý, když procházíte těžkými časy. Neexistuje žádná expirační doba, kdy se uzdravíte. Ztráta někoho je často těžká, protože jsme ho tak hluboce milovali. Bez ohledu na to, jak těžký vztah, nebo konec může být, láska s námi zůstane navždy. Láska není nikdy špatná, protože jste si dali svolení otevřít se a rozšířit se do dalšího spojení. Hloubka vaší bolesti je důkazem toho, jak moc jste se milovali a dávali ze sebe. Nechte se léčit, jak jde čas, ale uvědomujete si, že není třeba spěchat, obcházet nebo přeskakovat ztrátu a všechny emoce, které s tím přicházejí.

Deník
Udělejte si každý den čas na spojení se svým vnitřním světem a zapište si, jak se cítíte - dokáže zázraky ve všech fázích cesty uzdravení. Můžete se podělit o to, jak se cítíte, v deníku, nebo se zúčastnit volného psaní. Dejte si svolení psát po dobu 5-10 minut (nebo déle) a nechte svou mysl v proudu vědomí. Není třeba se pozastavovat, dívat se na pravopis nebo gramatiku, nebo se vědomě soustředit na to, co píšete. Toto je činnost všímavosti, která vám pomůže hlouběji se propojit s podvědomými vrstvami vašeho srdce.

Pečovatelský tým
Pokud opravdu bojujete, navštivte terapii, nebo spolupráci s životním koučem, který se specializuje na smutek nebo trauma. Někdy je těchto věcí příliš mnoho na to, abychom je řešili bez vedení a podpory profesionála. Jako životní kouč vždy oceňuji, když mi klienti řeknou, že jsou také v terapii, protože zpracovat smutek a obtížné emoce je neustálý proces, který vyžaduje jemnou podporu a soucitnou péči ze strany komunit pomocníků. Vybudování pečovatelského týmu, aby vám pomohl během tohoto přechodu, může hodně pomoci. Pokud máte pocit, že je příliš těžké to zvládnout sami, určitě by vám mohlo pomoci navštívit kouče nebo terapeuta nebo navštívit podpůrnou skupinu.

Obklopte se lidmi, kteří vás podporují
Pocity zmatku, zdrcenosti, smutku nebo dokonce hrůzy nás mohou denně strhnout, ale smutek sám o sobě může být posvátnou lidskou zkušeností, zvláště když najdete komunitu lidí, kteří vás také mohou podporovat.
Naši předkové přijali smutek jako běžnou součást života. Věděli, že nezpracovaný smutek ovlivňuje mysl, tělo i duši. Když došlo ke ztrátě jednoho člena kmene, celý kmen to zpracoval a truchlil společně. Když je smutek plně zpracován a integrován, promění se v životní sílu, která pomůže oživit a omladit naše spojení se sebou samými, navzájem a se svými komunitami. Zvažte připojení k podpůrné skupině osobně nebo online; zapojit se do komunity a obklopit se podobně smýšlejícími lidmi může pomoci procesu uzdravování.

Používejte afirmace a mluvte k sobě laskavě
Výzkum ukázal, že pozitivní afirmace pomáhají lidem vyrovnat se s obtížnými emocemi, včetně sebevražedných myšlenek. Afirmace zahrnují opakování vámi vybraných frází nebo série frází, které pomáhají přetrénovat mozek a tělo na lepší pocit.
Afirmace primárně fungují na vědomé úrovni, zatímco mnohé z našich konfliktů ohledně našeho pocitu sebe sama ve světě po ztrátě milované osoby jsou v našem podvědomí nebo nevědomí. To je důvod, proč je důležité spárovat afirmace s reflektivní činností.

20 Afirmací pro smutek a těžkou ztrátu
1. Dělám, co můžu, a pro dnešek to stačí.
2. Bolí mě to a je to v pořádku.
3. Dýchám v míru a přijetí.
4. Jsem ochoten se na uzdravení a odpuštění sám sobě.
5. Jsem silnější, než si myslím.
6. Léčím a nechávám věci být takové, jaké jsou, místo toho, co si myslím, že bych měl být.
7. Odevzdám se tomu, co je, a pustím to, co bylo.
8. Co je pro mě určeno, vždy si mě najde.
9. Láska zůstane v mém srdci navždy.
10. Jsem moudřejší o to, čím jsem si prošel.
11. Nejsem bezmocný; Vybírám se léčit.
12. Dovoluji si cítit, co je třeba vyjádřit.
13. Věřím neznámému; Bůh to má.
14. Jeden malý krůček po druhém bude můj klid obnoven.
15. Přijímám všechny vrstvy lidské zkušenosti; hloubka mých emocí ukazuje, že mi na tom záleží.
16. Jsem vděčný za to, co jsem měl a za to, co stále mám.
17. Moje bolest se změní v zisk.
18. Přijímám věci, které nemohu změnit.
19. Nejsem sám; Jsem obklopena láskou.
20. Vše, co potřebuji, je přímo tady ve mně.

I když není snadné udělat si čas nebo vytvořit prostor pro soustředění se na zármutek, uvědomte si, že je to nutné a vyžaduje to rituál a léčebný obřad. Když ctíme prostor mezi naším před a po a jsme svědky našeho zármutku, staneme se silnějšími a brzy nadějnějšími a zdravými.

Zdroj: https://eraoflight.com/2023/04/12/20-affirmations-for-healing-heartache-and-loss/

Zpět