3989 Yazhi a dětská hra Cosmic agency

[ UFO ] 2023-01-02

Mari Swaruu
První ze série videí o každodenním životě na palubě tajgetské hvězdné lodi. Budou obsahovat myšlenky, rozhovory a anekdoty, které vám pomohou lépe pochopit, kdo jsme, i když mnohé z nich budou sdíleny jen proto, že se vám chceme přiblížit. Některé mohou mít hluboké a emotivní poselství a některé mohou být i vtipné.

Dlouhé, rozlehlé chodby vesmírné lodi Toleka. Délka 1734 m. Dříve bitevní křižník, ʺválečná loďʺ. Nyní přestavěná na víceúčelovou jachtu, která je schopna delší dobu operovat sama v hlubokém vesmíru. Původně byla určena pro velkou posádku 1800 osob, dnes má Toleka na palubě jen asi 30 lidí, takže její rozlehlé prostory jsou většinou osamocené a tiché. Za spodní částí hlavního atria lodi, neboli hlavního obytného prostoru, procházíme-li kolem výtahové šachty, najdeme vedle jedné z lodních knihoven velmi velké a prostorné muzeum, složité a podivné umění mnoha různých hvězdných systémů, které Toleka navštívila, ačkoli nyní obsahuje především artefakty ze současné pozemské kultury, stejně jako z jejích minulých kultur.

Na konci jeho centrální chodby za obloukovým vchodem, který po obou stranách střeží dva kovoví vyrytí andělé Susy, se nachází centrální zahradní salonek. Je to velký prostor o šířce celé lodi, s dvoupatrovým stropem, z něhož visí starožitné lustry, s tmavě modrým kobercem a mnoha světle šedými pohovkami, jako posezení pro povídání s přáteli. V zadní části má fontánku na nealkoholické nápoje a na její zadní stěně směrem dozadu je vidět řada velkých oválných vertikálních oken, která hledí do centrální zahrady asi o 5 nebo 6 metrů níže. Toto místo je velmi tiché, prázdné a prostorné, i když je také známé svými vynikajícími akustickými vlastnostmi a má velmi příjemné ozvučení, ale téměř vždy je zde ticho.

Jednoho dne, před mnoha měsíci, možná před více než rokem, si tam devítiletá Yazhi hrála, sama, ponořená do svých myšlenek a děje. Pohybovala a oživovala své dvě oblíbené devíticentimetrové panenky jménem Jenny a Sophi, která byla zjevně její alterego. Pohybovala s nimi a hlasitě si povídala, jako by spolu mluvily, umisťovala je do kartonových domečků a fantasticky zkonstruované a detailně propracované vesmírné lodi, kterou, rovněž z kartonu sama vyrobila. Tam byla sama a daleko od zbytku posádky, ponořená do svého transu, hrála si a vydávala ústy zvuky vesmírné lodi, zatímco ve své malé hlavě zkoumala podivné imaginární světy.

Yázhi, ačkoli se ve skutečnosti jmenuje Sophia Swaruu, je malá, štíhlá a drobná holčička, které bude brzy, v březnu 2023, teprve 11 let. Pamatuje si velmi, velmi neobvyklé množství svých minulých životů, a to velmi podrobně, ty dobré, špatné i ošklivé. Jen ona sama ví, kolik jich bylo, zřejmě přinejmenším víc než dvanáct, takže si pamatuje téměř všechno, co se naučila z prožitých minulých životů, a všechny zkušenosti, které v nich nasbírala.

Je to moudrá a velmi stará duše. Mnohokrát se vyjádřila, jak ji ohromuje, že si toho tolik pamatuje, zejména emocionálně, protože si pamatuje všechno, dokonce i velmi špatné věci, jako například to, jak pokaždé zemřela. Pamatuje si, kde byla, kde žila, co tam dělala, proč se smála a proč plakala.

Její duše a její malé tělíčko v sobě nesou spoustu moudrosti, ale také spoustu bolesti, protože si pamatuje nespočet tváří, jmen a všeho, co se týkalo jejích přátel a lidí, které potkala tenkrát, v minulých životech, lidí, které viděla, jak se rodí, vyrůstají, mají vlastní děti, stárnou a umírají. Viděla to znovu a znovu, lidi dávno pryč, zapomenuté v písku a mlze času, všichni jí chybí a moc se jí po nich stýská.

Toho dne se za ní Anéeka vydala, aby zjistila, jak se dítěti daří. Stála u vchodu do místnosti, vedle dvou andělů Susy, a mlčky pozorovala, jak si Yazhi hraje. Anéeka přemýšlela, proč by si bytost s takovou pamětí a moudrostí ještě potřebovala hrát? Vždyť dětská hra slouží k učení, kdy dítě do své osobnosti začleňuje to, co se během svého mládí dosud naučilo, napodobuje a učí se ovládat svět kolem sebe.

Yazhi se vyjádřila, jakou tíhu pro ni představuje vzpomínat na tolik věcí, a udělala to už mnohokrát. Je to pro ni velmi těžké na duši. To zmátlo mnoho lidí všude na světě, ale zejména na Zemi, protože většina z nich nedokáže pochopit, jak může tak malá holčička v sobě skrývat takové vědění a Proč by se tedy stará duše s plnou pamětí měla stále chovat jako devítiletá dívka? Proč by si taková stará duše měla stále hrát? Přemýšlela, když si Yazhi dál hrála.

Anéeka si nemohla pomoct a rozhodla se k Yázhi přistoupit a zeptat se:
a. ʺYazhí, jak se máš? Když si toho tolik pamatuješ ze svých minulých životů, když toho tolik o všem víš, co by ses asi tak mohla dozvědět z obyčejné dětské hry?ʺ
b. Yazhi se usmála, ušklíbla se a odpověděla:
ʺHraju si, abych zapomněla.ʺ

Zdroj: https://swaruu.org/transcripts/yazhi-y-el-juego-de-ninos

Zpět