3507 Co když žádná otázka neexistuje Ulla Lindgren Sanhia

[ Ezoterika ] 2022-12-05

Kdyby v iluzi existovalo pořadí obtížnosti, což samozřejmě neexistuje, byla by tohle sestava na facku. Tohle je naprosto nejjednodušší otázka, na kterou se dá odpovědět. Pokud neexistuje otázka, neexistuje ani odpověď. Takže budeme mít zprávu bez odpovědi. Všechny otázky pocházejí z mysli ega, z oddělenosti. Pocházejí z mysli, která se snaží zjistit, co má dělat, aby se probudila. Přemýšlí, jakou praxí by se měla řídit. Přemýšlí, jak zvládnout určité situace. Přemýšlí, co stojí v cestě k plnému probuzení. Otázky jsou doménou hledajícího. Hledající, který se sám identifikuje, bude vždy hledajícím. Říci, že hledáte, znamená říci, že nejste bdělí. To se nikdy nemůže změnit, dokud budete takto identifikováni. V probuzeném stavu neexistují žádné otázky, snad kromě otázky: ʺCo bude k obědu?ʺ. Je tedy zřejmé, že neexistují žádné odpovědi.

Sanhio, říkáte si možná, že bychom měli přestat klást otázky? Ne, nikdy vám nebudu říkat, co máte nebo nemáte dělat. Zkuste se přestat ptát. Uvidíte, jakého úspěchu tím dosáhnete. Odhaduji, že toho dosáhnete jen obtížně. Stav bez otázek byste mohli udržet po krátkou dobu. Ale řekněme po třiceti vteřinách - zde trochu humoru - pravděpodobně zjistíte, že se vám otázky do mysli vracejí. Mysl, která dokáže tyto otázky klást, přemýšlet o nich a pak hledat odpovědi, je mysl, která věří v realitu odloučení. Myslí si, že musí přijít na to, jak překročit tuto propast, která ji odděluje od jejího probuzeného já. Jak se člověk dostane zpět domů? Odpověď zní, že se domů vrátit nemůžete, protože jste nikdy neodešli. Stačí třikrát srazit podpatky k sobě, Dorothy.

Všimněte si, že máte otázky. Mysl chce věřit, že existují informace, které ji osvobodí. Informace však mysl pouze uvězní. Čím méně toho víte, tím blíže jste pravdě. Pokud dospějete do bodu, kdy nebudete vědět nic, možná se dostanete do kontaktu s absolutní pravdou, ačkoli byste byli naprosto bezradní, jak byste ji mohli vysvětlit. Mezitím pravděpodobně nepřestanete mít otázky. Všimněte si, že se bavíte otázkou, ale vědomě se nerozhodnete hledat odpověď. Prostě si všimněte, že tu otázky jsou, a pak je ignorujte. Říkali vám někdy v dětství, že když budete ignorovat děti, které vás škádlí, přestanou? Zkuste to s otázkami. Možná nakonec zmizí.

Možná si tedy říkáte - pokud už jste doma, i když to tak nevypadá, a pokud vás kladení otázek nebo hromadění vědomostí k tomuto uvědomění nikdy nedovede - co máte sakra dělat? Jsem dalek toho, abych konstatoval zjevné, ale právě jste položili otázku. Jakákoli odpověď, kterou bych vám na ni mohl dát, nemůže být pravdivá. Jakákoli odpověď, kterou bych vám na tuto otázku mohl dát, by nemohla být pravdivá. Mohou existovat ʺukazateleʺ, myšlenky, které mohou směřovat k pravdě, ale nic, co by vám vysvětlilo, co chcete slyšet. Nevěnujte svým otázkám žádnou energii. Nedávejte žádnou energii možným odpovědím, které by vás mohly napadnout, kromě rychlého naslouchání a následného puštění - rutinního chytání a pouštění vašich vhledů. Místo toho si všímejte toho, co je tu teď.

Ráno se probudíte - tedy někteří z vás, rozhodně ne vy, rockové hvězdy - a všechno kolem vás je nové; nikdy předtím se to nestalo. Všechno! Je to jediný takový den, který kdy zažijete. Všímejte si svými smysly všeho, co vás obklopuje. Prožívejte to. Užívejte si to. Nepřemýšlejte o tom. To poslední je oříšek. Nemyslete na opici, která sedí v červeném čalouněném křesle a jí banánový split s třešničkou na vrchu. Je těžké nemyslet na nápad, který se vám zrodil v hlavě, zvlášť když vám visí před očima. Každá myšlenka, kterou máte na všechno, co kolem sebe zažíváte, když se ráno probudíte, není o tom, co tam je; je o vzpomínce, kterou máte kolem svého zážitku. Všimněte si toho; nechte to být; a buďte v přítomnosti s tím, co je přítomné. To, co nyní vnímáte, jste nikdy předtím nevnímali. Vzpomínka může nést podobnosti, ale stojí v cestě vnímání jedinečnosti přítomnosti. Ani tyto vzpomínky nejsou ve skutečnosti z minulosti, odehrávají se právě teď. Necestujete zpět v čase; máte myšlenky v přítomnosti. Jakékoli vzpomínky nebo pocity, které prožíváte, nejsou správné ani špatné; nejsou dobré ani špatné. Prostě jsou a dějí se právě teď. Pokud o nich začnete přemýšlet, přestanete si uvědomovat, co se děje právě teď. Bude vám chybět úplná novost tohoto okamžiku. Všechno je jedinečné. Nic se neopakuje. Budu to opakovat. Nic se neopakuje. Se slovy je tak zábavné si hrát, zvlášť když si uvědomujete, že opravdu nic neznamenají. Když se smějete, odehrává se neocenitelná a naprosto nevysvětlitelná událost. Toto poselství vkládáme do psaných slov, která právě čtete. Pokud se k tomuto poselství vrátíte zítra, nebudete mít z něj stejný zážitek. Setkáte se s jinými myšlenkami, pocity a reakcemi. Může se zdát, že ji čtete poprvé. Pokud si dáte další čas, měsíc nebo více, bude se vám zdát, že jste toto poselství nikdy předtím nečetli. Možná najdete věty, které si nepamatujete, že byste viděli, a budete mít potíže najít tu, která vám nejvíce utkvěla v paměti. Co je skutečně pravda?

Chcete-li si zahrát hru, zatímco ʺčekáte na Godotaʺ - čekáte, až si uvědomíte, že jste vždycky byli vzhůru -, věnujte pozornost všemu kolem sebe. Pokud si všimnete, že vaše mysl přináší minulost nebo budoucí starosti, všimněte si, že je to součástí vašeho teď, a znovu se zaměřte na to, co je tady a teď. Vaším úkolem není měnit to, jak se vám dnes daří, ale všímat si toho, jak se vám daří. Pojďme se na věc podívat z jiného úhlu. Když vše pozorujete, všimněte si, jak je to všechno zázračné! Obklopuje vás celý tento zdánlivý svět, stejně jako jste byli minulou noc pohlceni jiným světem ve svých snech. Mysl chce říct, že to byl sen a tohle je skutečnost. Jste si tím jistí? Ať už je to skutečné, nebo ne, je to zázrak. Za oknem vám cvrliká pták! To je zázrak! Stvořil jsi toho ptáka? Prostě tam je. Je to dar od života pro tebe. Potřebujete rozumět tomu, co je to za ptáka nebo jak se vyvinul, jak vznikl, abyste se mohli těšit z jeho přítomnosti? A co vy? Ta věc, o které si myslíte, že jste vy. Často jsme mluvili o tom, že tělo není vaše pravda, ale jak bez něj můžete tuto iluzi prožívat? Stvořili jste toto tělo? Víte s jistotou, jak vzniklo? Možná máte představu, ale jste si jisti, že je to pravda? Přesto jsou zde všechny tyto systémy v provozu. Srdce stále bije. Jste zodpovědní za jeho udržování? Prostě funguje samo o sobě. Jaký to zázrak! Jaký dar od života! Váš dech prostě pokračuje, aniž byste na to museli myslet. Představte si, že zapomenout dýchat by vedlo ke smrti. Jaký by to na vás byl tlak! Ale ne, o to všechno se postará život. Pokračuje dál a dál. Tělo vám řekne, kdy máte jíst. Země poskytuje potravu. Tělo ji přeměňuje na palivo a rozvádí tuto energii do celého systému. Jediné, co musíte udělat, je vyhnout se potravinám, které by mohly tělo zabít, a získat uspokojení z těch, které jsou chutné. Život udržuje životní sílu, takže můžete být aktérem dramatu, aniž byste věděli, jak to všechno probíhá. Tyto zázraky pokračují v každém okamžiku. Bez ohledu na to, jak vzdělaný vědec jste, nemáte ani ponětí, jak tyto zázraky vznikly a proč. Kde se vzala ta jiskra života? Kdo to tady řídí? Záleží na tom? Musíte tomu rozumět? Zvýšilo by to nějak vaši schopnost prožívat život? Pomohlo by vám to být tady a teď?

Místo toho, abyste si užívali tento absolutní zázrak, že jste tady, vaše mysl chce být někde jinde, abyste se mohli probudit (nebo být rockovou hvězdou atd.). Je to trochu humorné. Tak jako život předkládá život, předkládá také zkušenost. Vaše mysl si myslí, že musí přijít na to, jak se životem naložit, jak ho uspořádat a řídit. Myslí si, že pokud se neudržíte nad věcí, život vás přejede jako náklaďák, který rozdrtí veverku na silnici. Stejně jako nemáte ponětí o tom, jak řídit tělo, nemáte nejmenší představu o tom, jak řídit vnější svět. Stejně jako s tělem má život o vše postaráno. Život vám předkládá to, co je pro tuto chvíli ideální. Není třeba nic vymýšlet. Jediné, co je potřeba, je věnovat pozornost. Všímejte si, co se děje přímo před vašima očima. Vnímejte, co vám život přináší. Všímejte si toho, hrajte si s tím. Pokud se zdá, že je třeba reagovat nebo se rozhodnout. Pokud se vám zdá, že je třeba reagovat nebo se rozhodnout, podívejte se do svého nitra a zjistěte, co vám život nabízí. Není to žádná raketová věda. Neexistují žádné pasti ani záludné otázky. Neexistují žádná špatná rozhodnutí. Kladení otázek znamená hledat odpovědi mimo sebe. Není to potřeba. Vše, co by daná situace mohla vyžadovat, je k dispozici. Život je jako projekt IKEA se všemi součástkami, jen chybí písemný návod. Jsou pevně zabudované ve vás.

Probuzený člověk je idiot bez nápadu, jak se o sebe postarat. Tento člověk netuší, co se má dělat a kdo je já. V přirozeném vědomém probuzeném stavu toto já prostě nechává život dělat to, co má dělat. Život to ví. Život to dělá bez ohledu na to, zda se rozhodnete s ním plynout, nebo se mu postavit na odpor. Jste jen na cestě. Pohodlně se usaďte a užívejte si představení, které pro vás život připravil. Zapomeňte na otázky. Zapomeňte na to, kam směřujete nebo kde jste byli. Tyto myšlenky pro vás nemají žádný význam. Vše potřebné pro vaše dobrodružství je právě tady a teď. Všímejte si toho, co vám život předkládá. Dělejte víc než jen to, že si toho všímáte, hrajte si s tím. Užívejte si to. Buďte dítětem.

Pokud zjistíte, že nemáte žádné otázky, přijměte tento prázdný prostor. Je to úžasné! Může to znamenat, že jste teď tady. Pokud máte otázku, máme pro vás odpověď. Odpověď zní: ʺNa tom nezáleží.ʺ Je to úžasná odpověď, protože se hodí na každou otázku. Jedna velikost se hodí pro všechny. To je vše, přátelé. To je konec a začátek a celek příběhu. Nacházíte se zde. Je to zázrak. Užijte si svůj zázrak.

Zdroj: https://eraoflight.com/2022/12/03/sanhia-what-if-there-is-no-question/

Zpět