3253 Proč jste přišli na planetu Zemi? Pint Alexandr

[ Ezoterika ] 2022-10-13

Muž se zeptal: ʺProč mají jiní lidé lepší život než já?ʺ
Hlas odpověděl: ʺProtože se srovnáváš s ostatními.

Q: Jak jinak mám vědět, kdo jsem?

A: Pochopením úkolu inkarnace.

Q: Je to u ostatních jinak?

A: Ano, ve skutečnosti porovnáváte podmínky různých úloh, aniž byste pochopili význam pouček, které vyjadřují.
Prozkoumejte svůj život jako zkušenost, kterou prožíváte. Vaše zkušenosti jsou podmínkou vašeho úkolu. Úkoly nebo lekce, které se rozhodnete v tomto životě prozkoumat, vznikají v podobě konfliktů. Jste připraveni začít v konfliktech vidět úkoly, na jejichž řešení máte zájem, nebo vás budou i nadále rozčilovat? Vždy máte možnost volby, ale využijete ji.

Q: Takže jakékoli podráždění, odsouzení a pocit viny, které cítím, svědčí o mém vnitřním konfliktu?
Co s tím mám dělat?

A: Musíte pochopit, jak a proč konflikt existuje, a k tomu si musíte uvědomit svou dualitu, která je hlavním zdrojem všech konfliktů. Dualita neboli dvojnost je základním principem života ve vašem světě. Mluvíte o ni jako o dobrém a zlém, dobrém a špatném, pozitivním a negativním. Každá osobnost je zvláštní kombinací dvojic nebo protikladných vlastností. Ty jsou podstatou každého člověka, ale vy v sobě rozpoznáváte jen jednu stránku těchto dvojích vlastností, zatímco jejich opačnou stránku popíráte a promítáte ji do jiných lidí a vnějších okolností. Takto vytváříte konflikt, který považujete za vnější, ale ve skutečnosti je vnitřní.
Všechny konflikty si vytváříte sami tím, že v sobě nepřijímáte obě strany protichůdných vlastností. V rozpoznání svých protikladů a jejich přijetí je podstata všech vašich lekcí na Zemi.
Je to tak jednoduché a zároveň tak složité. Protože abyste v sobě jasně viděli a uvědomili si opačné stránky, budete se muset neustále pozorovat a díky pochopení duality v sobě přeměnit stav podráždění, nenávisti a hněvu na stav přijetí a vděčnosti. A vděčnost vůči těm, kteří vás dráždili. Je to pro vás snadné?

Q: Ne, je to velmi obtížné. Co když to neudělám?

A: Pak budete ve stavu chronického utrpení a bolesti. To je výsledek vašeho odporu k učení se vybraným lekcím.

Q: Takže mě nikdo netrestá schválně?

A: Kromě tebe nikdo.

Q: Proč tedy tolik lidí v životě trpí, selhává a trpí bolestí.

A: Protože si tyto zkušenosti vybírají. Abyste se mohli přiblížit ke stavům radosti, musíte pochopit du
alitu jako základní zákon vašeho života. Podnětem k tomuto pochopení je bolest a utrpení. Taková je specifičnost lekcí vaší reality.

Zdroj: https://absolutera.ru/article13847

Zpět