2912 Sanhia: Proč je těžké přijmout? Ulla Lindgren

[ Ezoterika ] 2022-08-03

Proč je tak těžké přijmout všechno, co se děje v mém světě?

Souhlasím s vámi. Je to opravdu těžké. Způsob ega, způsob, který vás všechny v té či oné podobě učili, je ovládán negativními emocemi. Ukazovat prstem na vnější svět za své potíže však neprospívá ani vám, ani pravdě. Všechny tyto výzvy jste si přinesli s sebou. Ve svém světě jste projevili to, co jste považovali za pravdivé. Vaše ego vám říká, že je dobré mít negativní emoce. Slouží vám, abyste se zlobili na ty, kteří dělají to, co považujete za špatné. Prospívá vám stěžovat si na to, co se vám nelíbí. Vaše ego vás podporuje v tom, abyste se cítili být obětí; je to mnohem lepší než být obětí. Ego vám přitom pomáhá vnímat věci tak, že vy jste vždy nevinní a ten druhý je vždy vinen. Mohli bychom sestavit dlouhý seznam negativních emocí podporovaných egem, přičemž každá z nich je podmnožinou strachu. Dokud těmto negativním emocím dovolíte, aby ovládaly váš život, tak samozřejmě budou. Zůstanete spící a mimo kontakt s Duchem.

Svět kolem vás, vaše stvoření, vás bude plácat po zádech a říkat vám, jak skvělou práci odvádíte, že jste v tom všichni společně, že se potýkáte s nespravedlivou a bolestnou existencí. Probuzení znamená opustit cestu tohoto světa. Proč je to tak těžké? Protože je to tak těžké. Kdyby to bylo snadné, nepsali bychom tyto vzkazy a vy byste se všichni probudili. Je to těžké, protože stále pevně věříte, že vaše ego má pravdu, a zdá se, že většina lidí kolem vás s tím souhlasí. Většinou je to těžké, protože nemůžete najít nikoho jiného, kdo by tuto práci udělal za vás. Musíte převzít odpovědnost za to, že jste se rozhodli probudit, a pak musíte udělat těžkou práci. Mezitím si svět, do té míry, do jaké ukážete ruku, myslí, že jste úplní blázni. Nemůžete vinit nikoho jiného z toho, že se vám nepodařilo probudit. Je to zcela na vás. Chápu, že je to obrovská výzva, ale nemáte jinou možnost než zůstat spát. A to není moc velká volba, protože už jste začali nedůvěřovat svému egu a možná už není cesty zpět. Místo toho, abyste byli jednou nohou v každém světě, nenajdete místo, které byste mohli nazývat domovem. Probudíte se, pokud budete ʺsledovat cenuʺ, ale bude to chvíli trvat. Nestane se to najednou.

Začněme s negativními emocemi. Pokud byste se rozhodli je ze svého života odstranit, nestane se to rychle . I když se rozhodnete odhodit hněv, budete se zlobit dál. Vaše obavy se rychle nerozptýlí. Tyto negativní emoce nemůžete účinně odhodit na základě mentálního rozhodnutí, ale vše začíná, když máte tento záměr. Dalším krokem je věnovat pozornost svému chování. Všímejte si negativních emocí. Snažte se neodsuzovat se za to, že je máte, abyste nepřilévali další olej do ohně. Vaším úkolem není soudit, pouze si všímat. Cílem je být si neustále vědom, ale opět se to nestane přes noc. To je vše, s čím je třeba začít, takže si s tím trochu pohrajme, udělejme si procházku v parku. Ráno vyjdete ven a zjistíte, že je buď tepleji, nebo chladněji, než byste chtěli. Tiše si postěžujete, nebo jinému, pokud máte společníka. ʺProč není teplo, jak má v létě být?ʺ nebo ʺJe zatraceně horko!ʺ. To je nepřijetí toho, co je. Je to negativní emocionální reakce na daný okamžik. Vejdete do obchodu a narazíte přímo na člověka, kterého nechcete potkat. ʺProč ho musím vidět? Ale ne, jde ke mně! Bude si chtít povídat. Proč se mi to stává?ʺ Drobné věci se dějí celý den. ʺAha, upustila jsem svůj oblíbený hrnek do dřezu a on se rozbil! Dostala jsem ho od babičky! Jsem tak naštvaná.ʺ Drobnosti. Nemusí to být padající bomby na Ukrajině, viry nebo vládní akce. Jakýchkoli maličkostí, na které reagujete každý den, si máte všímat. Vaším úkolem je uvědomit si své negativní reakce na ně. Můžete sem přijít, sednout si s Námi a pozorovat: ʺTady to mámʺ. Společně se budeme dívat bez posuzování. Všimněte si, že se to stalo. Pak se podíváte, zda vaše vnímání bylo bez posuzování. Čím častěji se budete schopni zachytit, tím častěji to budete schopni dělat bez posuzování, nebo si alespoň budete vědomi negativní emoce posuzování. Opět nejde o to, abyste změnili své negativní emoční reakce, jde jen o uvědomění.

Podívejme se na své negativní emoce z jiného úhlu pohledu. Jaký možný prospěch můžete mít z negativní reakce na danou situaci? Změní vaše reakce počasí? Zmizí ten nepříjemný muž díky vašemu rozčílení? Dá vaše rozčilení nad rozbitým hrnkem hrnek zase dohromady? Možná vám někdo řekl, že nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem. Vaše negativní emoce nepomáhají odstranit nežádoucí výsledky. Daří se jim však napomáhat tomu, abyste se cítili špatně. Jak byste se cítili, kdybyste neměli negativní emoční reakce? Jaké by to bylo, kdybyste jednoduše přijali to, co je? ʺTakové je dnes počasí.ʺ Vždycky jste se s tím smířili. ʺMyslím, že Duch chce, abych se dnes setkala s tímto mužem.ʺ ʺJe to jen šálek. Mám i jiné.ʺ Proč to nenechat být. Proč si vybírat rozrušení, když klidné přijetí je schůdnější a produktivnější volbou? Můžete být radostně v přítomnosti, nebo se můžete nechat pohltit negativními emocemi. Proto vám říkám, že vše, co se děje, je dokonalé. Vše jsem navrhl tak, aby vás podpořilo v probuzení. V probuzeném stavu tuto dokonalost pochopíte a uvítáte. Negativní reakce vám neumožňují být přítomni, přijímat dary a cítit Jednotu. Když si zvolíte strach místo lásky, nemůžete prožívat Božské teď.

Tato neúčinnost vašich negativních emocí vám může pomoci motivovat vás k této práci. Můžete získat vše a nemáte co ztratit, kromě prchavého potěšení, které přináší sdílení své bolesti s druhým. Pokud si myslíte, že vám vaše negativní emoce přinášejí nějakou hodnotu, doporučuji vám, abyste s touto myšlenkou strávili nějaký čas. Podívejte se do hloubky. Je to skutečně pravda? Je to něco, co chcete? Podívejte se, jaký přesně přínos to pro vás má. Pokud v nich najdete klady, určitě u nich zůstanete. V opačném případě jim nadále věnujte pozornost. Se záměrem opustit své negativní emocionální reakce zatím pouze pozorujte. Proměna bude probíhat postupně a jen tak rychle, jak to půjde. Jak se můžete zbavit negativních emočních reakcí, když je máte, když si všímáte, že je stále máte? Možná je to trochu zamotané, ale zamyslete se nad tím. Nežádá se po vás nic víc než uvědomění si toho, kdy k nim dochází. Všímání je to, co děláte v přítomnosti. Negativní emoce se nikdy netýkají přítomnosti. Jednoho dne si plně uvědomíte, jak jsou hloupé.

Naším úkolem je pomáhat při transformaci. Pokud nastavíte kurz probuzení a poté začnete věnovat pozornost, přineseme vám vše, co potřebujete k tomu, abyste se těchto návyků zbavili. Povedeme vás krok za krokem tempem, o kterém víme, že je pro vaše probuzení správné. Když tu spolu sedíme nahoře v oblacích a díváme se dolů na bitevní pole, budeme vám pomáhat při všímání. Nebojte se Nás zeptat, proč jsme něco přinesli, a požádat o podporu při přijímání daru. Naslouchejte. Možná uslyšíte odpověď. Dříve nebo později se to stane a pak se to bude stávat častěji. Možná Nás nebudete schopni slyšet přes hlasité žvatlání svého ega, proto vám pomůže, když se při výstupu vedle Nás ztišíte. Pokud své ego nedokážete utišit, jednoduše si ho a doprovodných pocitů všímejte. Probuzení nevyžaduje najít nejsvětější místo na planetě ani tam jít a padnout k nohám nejsvětějšího člověka na planetě a říct: ʺUkaž mi cestuʺ. Udělejte to tady a teď. Všímáte si, dáváte pozor a nasloucháte vnitřnímu hlasu. Žádné zvláštní místo, žádná zvláštní osoba, žádná zvláštní praxe. Jedním ze způsobů, jak můžete rozpoznat, že se zmenšuje moc, kterou nad vámi má vaše ego, je, když se začnete smát sami sobě, když si všimnete, jak se projevují vaše negativní emoce.

Závěrem - a samozřejmě nikdy není žádný závěr, protože neexistuje žádný začátek ani konec, není žádný čas - to, co je tak těžké, jsou dvě věci. První je, když věříte svému egu a věříte, že vám říká pravdu. Je to tehdy, když ospravedlňujete oprávněnost svých negativních emocí. ʺTakhle by reagoval na tenhle hrozný svět každý!ʺ To je přece pravda. Téměř tak znemožňujete probuzení. Nejprve musí existovat ochota přestat se podřizovat negativní reakci. Většina z vás se spíše zabývá opakem. Připadá vám těžké změnit své způsoby. Odpověď opět zní, že to není vaše práce. Změna chování ve vnějším světě není to, co od vás probuzení žádá. Stačí trocha ochoty. To je spolu s odhodláním věnovat tomu pozornost stále častěji vše, co se po vás žádá. Stává se to otázkou vytrvalosti. Není na tom nic sexy ani ʺbu buʺ, stačí si jen všímat. Jako když kočka chytí myš a přinesete ji k nohám jako oběť. Víme, co máme dělat, a jsme za ni vždy vděční. Uděláme těžkou práci a na oplátku vám předáme váš další dar. Pokud máte potíže s plným přijetím toho, co se objeví - žádný problém. Stále máte svůj záměr; stále se snažíte vnímat; a My pro vás máme nekonečnou zásobu dalších darů. Jednou si toho všimnete nebo nemusíte mít žádnou negativní reakci. Oslavujte! Další budou následovat. Zde je Naše záruka vrácení peněz. Pokud vyjádříte záměr nechat své negativní emoce za sebou a budete věnovat pozornost tomu, kdy se tak neděje, začnou v průběhu času opadávat. Postupně si budete stále více uvědomovat dokonalost, kterou vám každý okamžik přináší.

Zdroj: https://eraoflight.com/2022/08/03/sanhia-why-is-it-difficult-to-accept/

Zpět