2104 Obdivuhodné úspěchy předků Frank Joseph

[ Ezoterika ] 2022-02-09

Římští stavitelé silnic, mayští matematici a babylonští astronomové. Před pěti sty a více lety Inkové léčili vážné srdeční potíže pomocí výtažků z náprstníku, což je postup, který teprve nyní uznává medicína.

K nejpřekvapivějším příkladům patřili inčtí lékaři, jejichž pokročilé léčebné prostředky byly uctívány jako součást širšího kulturního dědictví zděděného po Kon-Tiki-Viracochovi, předkolumbovském otci zakladateli Jižní Ameriky a po potopě ostrovního království jedinečné moci, které v pravěku zachvátila katastrofální potopa, naučil jejich předky používat rostlinné výtažky z Digitalis k úspěšné léčbě vážných srdečních onemocnění. Poté, co conquistadoři vyvrátili inckou civilizaci, byla její kultura zcela démonizována spolu s veškerými tradičními lékařskými znalostmi, které na další čtyři století upadly v zapomnění. Teprve v roce 1930 se botanikům podařilo extrahovat digoxin z listů náprstníku a objevili (znovuobjevili) jeho účinné vlastnosti při léčbě arytmie a srdečního selhání. Sebemenší chyba v dávkování může znamenat rozdíl mezi posílením srdce nebo vyvoláním srdeční zástavy. Inčtí lékaři tedy disponovali dostatečnými odbornými znalostmi.

Heřmánek na gastrointestinální potíže, zejména syndromu dráždivého tračníku a střevních křečí, mírné projímadlo s protizánětlivými a baktericidními účinky. V posledních třiceti letech prokázané protikřečové, anxiolytické (snižující úzkost), protizánětlivé, antimutagenní a cholesterol snižující účinky, a podpora spánku.
Staří Andové znali účinky dávno před tím, než byl v roce 1533 zabit poslední incký císař. Hyperlipidémii (cholesterol nebo triglyceridy kolující v krvi) řešili výtažky z plantága paralias, jehož některé formy navíc predisponují k akutní pankreatitidě a mohou být užitečné pro kontrolu glykémie u pacientů s diabetem 2. typu. Protinádorové účinky.¨

V údolí Nilu v kosterních pozůstatcích obyvatel Horního Egypta a přilehlé Núbie z doby římské na počátku 1. století n. l. zjistili přítomnost tetracyklinu, antibiotika, které se dnes používá k léčbě bakteriálních infekcí. )Egypťané požívali tetracyklin se speciálním odvarem z piva, ne nepodobným kyselé kaši. Získané vzorky z římské doby byly obsahově shodné se stejným nápojem o více než tři tisíce let dříve. Pět tisíc let před objevem penicilinu Alexandrem Flemingem v roce 1928.
Mnozí obyvatelé údolí Nilu se dožívali zdravé dlouhověkosti, jako například slavný faraon Ramses II, který se dožil devadesátých sedmých narozenin. Používali zubní kartáčky, zubní pasty z kamenné soli, máty, kosatce a pepře. Nedávno byl kosatec shledán účinným proti onemocnění dásní. Angloamerický mýdlový průmyslník William Colgate začal v roce 1873 prodávat první komerční zubní pastu, která však byla z hygienického hlediska horší než její faraonská předchůdkyně. Egyptská péče o zuby používala mentolové bonbóny z kombinace skořice, kadidla a myrhy, které se vařily společně na medovém základě a pak se tvarovaly jako malé kuličky pro snadnou konzumaci. Myrha, přírodní guma získávaná z pryskyřice stromů, je analgetikum - prostředek proti bolesti.
Mohendžo Daro na konci 4. tisíciletí př. n. l. bylo vzorovým městským centrem pro důmyslné hospodaření s vodou pro komunální hygienu. I když jsou římské lázně proslulé, o tři tisíce let dříve vznikla méně známá veřejná vodní zařízení v Mezopotámii a Indii ve 4. tisíciletí př. n. l. Vodovodní kanalizační systém ve velkých městech předčil ten, který se dnes nachází v mnoha pákistánských (a jiných) městech. Kanalizace byla zakrytá a většina domů měla záchody s tekoucí vodou. Navíc byly vodovodní a kanalizační systémy dobře odděleny. Nedaleko Bagdádu se domy a posvátné stavby v sumerském městě Eshnunna (dnešní Tell Asmar v Iráku) vyznačovaly důmyslným uspořádáním osobní hygieny. Jeden chrám měl šest záchodů a pět koupelen napojených na hliněné trubky.

Řada anomálních olověných trubek byla nechtěně objevena uvnitř tří jeskyní v Báigōngshān, Bílé hoře v Číně. V největší jeskyni s osmnáct stop vysokým stropem se nacházejí dvě červenohnědé kaverny o průměru šestnáct centimetrů. Vně a nad vchodem vystupují vodorovně ze skalní stěny desítky dutých trubek, některé o průměru až šestnáct centimetrů. Na pláži jezera Tuosu a uvnitř něj se objevují podobně duté útvary, které vyčnívají svisle z vody nebo leží těsně pod její hladinou. Objekty jsou z doby přibližně 150 000 let před současností, tedy desítky tisíc let před příchodem homo sapiens do Asie. Další vzorky byly analyzovány v místní huti, kde se nepodařilo identifikovat osm procent jejich materiálového složení.

V lednu 2019 našel bývalý profesor Massachusettského technologického institutu Dr. Michael Torres nad pláží Melbourne Beach na východním pobřeží Floridy něco, co vypadá jako incká ″pohřební maska″ s reliéfem antropomorfní postavy obklopené geometrickými vzory. Humanoidní podoba masky je podobná jiným domorodým vyobrazením Kon-Tiki-Viracochy, hrdiny záplav, o kterém jsme psali výše v našem pojednání o andské bylinné medicíně. Od podobných artefaktů se liší konstrukcí z iridia, které údajně poprvé objevil londýnský chemik Smithson Tennant v roce 1803. První tavba iridia ve znatelném množství se uskutečnila v roce 1860, kdy se pro tuto práci staly dostatečně výkonnými vysoké pece. Iridium je jedním z nejvzácnějších prvků v zemské kůře, ročně se ho vyrobí a spotřebuje pouhé tři tuny. Většina z něj pochází z vesmíru a na povrch naší planety se dostává při srážkách s meteority, asteroidy a kometami v průběhu milionů let.

Zdroj: https://www.bibliotecapleyades.net/ciencia3/ciencia_hitech33.htm

Zpět